Reklama juaj Ketu!
Stili i Gatta Italia

Stili i Gatta Italia

Stili i “Gatta Italia”-s Gatta Italia eshte nje dyqan i konceptuar per kliente te kujdesshem ndaj fenomeneve te botes “fashion”, dhe mbi te gjitha per kliente qe mbikqyrin me kujdes raportin cmim-cilesi, si dhe tentojne te pershtasin nje veshje praktike dhe te rehatshme edhe pse me nje stil “agresiv” dhe “tendencioz”. Koleksioni i ofruar perfshin […]

vazhdo leximin

DietNatural, klinika e dobesimit

DietNatural, klinika e dobesimit

Objektivi i qendrave Dietnatural është kura e njeriut në kërkimin e Peshës Ideale në mënyrë natyrale, korrekte dhe të qëndrueshme. Kjo metodë konsiston në korrigjimin e sjelljeve të së ngrënit të njeriut, në mënyrë që të parandalojë sëmundjet, të rigjejë ekuilibrin si dhe të përmirësojë imazhin e vet. Kjo detyrë i është besuar konsulentëve të […]

vazhdo leximin

10 Keshilla per te hapur biznes

10 Keshilla per te hapur biznes

Idete e medha te biznesit jane rrotull jush. Duhet vetem t’u “hapesh deren” mundesive dhe se shpejti do t’ia dilni mbane. Per te nisur kerkimin e kesaj ideje te madhe, filloni me burimet e meposhtme. 1. Fillo me familjen Nderhyrja e familjes ne idete e medha te biznesit mund te mos duket si nje hap […]

vazhdo leximin

170 Biznese italiane ne Tirane

170 Biznese italiane ne Tirane

Biznesi italian rrit interesin për të qenë më shumë i pranishëm me investime në Shqipëri. Janë rreth 170 kompani nga fusha të ndryshme, që pritet të jenë të pranishme në “Javën Italiane që do të organizohet nga Ambasada e këtij vendi në Tiranë.  Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj dhe Ambasadori Masimo […]

vazhdo leximin

Dyqan Aksesor ne Franchising: Kikiamo

Dyqan Aksesor ne Franchising: Kikiamo

Hap nje dyqan Kikiamo ne Franchising! Eshte nje mundesi interesante per te hapur biznes te ri ne Franchising te markes Kikiamo, firme mjaft e njohur ne Itali. Ky artikull ju shpjegon se si mund te hapni nje dyqan te tille dhe nqse deshironi ta hapni ne Shqiperi apo ne Kosove duhet te kontaktoni kete kompani […]

vazhdo leximin

Ide biznesi: Si fitoj 40 mije dollare me Youtube

Ide biznesi: Si fitoj 40 mije dollare me Youtube

Ide biznesi: Si fitoj 40 mije dollare me Youtube Nje fenomen i vertete, Bethany Mota, 18 vjece nga Kalifornia eshte nje Fashion Blogger e famshme. E ndjekin rreth 4.8 milion persona ne kanalin e saj ne Youtube, 2.2 milion persona ne Instagram dhe 1.15 milion follower ne Twitter. Keto numra bejne qe ajo te fitoje […]

vazhdo leximin

Fito para

Ide biznesi: Si fitoj 40 mije dollare me Youtube

Franchising

Stili i Gatta Italia